pátek 12. května 2017

Sbírka pro nemocnou nastávající maminku z Liberecka

Aktivně jsme se zapojili do sbírky rodině žijící ve Frýdlantu - Liberec.


Jen podrobně k pomoci rodině:
Babička ihned po narození miminka bude opatrovníkem i miminka její dcery, bohužel celodenně pečuje o tuto dívku a nemůže do zaměstnání. I když maminka dcery s ment. postižením a těžkou srd. vadou prosila pro dceru o antikoncepci, když dceři bylo 15 let, lékaři jí to nedoporučili. Pokud by jim lékař vyšel vstříct, nenastal by pravděpodobně tento problém. Dcera není schopna se postarat o sebe, nezná čas, nerozezná finanční prostředky a neumí hospodařit, neumí se přepravovat veřej. prostředky. Nezná, či nechce sdělit otce dítěte, je to tedy neřešitelná situace. Bohužel na přerušení bylo již pozdě. Vzhledem k mentálnímu a jinému zdr. postižení by byla malá pravděpodobnost adopce holčičky, která se má narodit okolo 15.5. 2017. Budoucí maminka má 2 termíny tři týdny od sebe, není schopna určit ani dobu početí.
Proto se babička na poslední chvíli rozhodla o budoucí péči prozatím nenarozené holčičky, což je obdivuhodné a my bychom jí chtěli alespoň v těchto nelehkých začátcích pomoci se základními potřebami pro miminko. Babička prozatím sehnala jen postýlku.
My jsme sami vozíčkáři, ale víme, že mnohdy a velmi často nám pomáhají v nelehkých situacích jiní a proto jsme zvolili tuto pomoc i pro obvzlášť těžkou situaci této rodiny. 


POTŘEBUJEME:
pleny jakékoliv papírové, látkové, v spec. kalhotkách
kočárek
výbavičku do porodnice
vajíčko, také není důležité, ale pokud nebude mít kočárek, tak na přenos důležité
zavinovačku + deku pro mimčo
povlečení do postýlky i do kočárku
cokoliv na mimčo do 6 měs.
láhve na mléko, může být i ohřívač na lahve, ale není důležité, na 100% maminka nebude kojit, nebude po ment. stránce schopná
chůvičku elektronickou, ale není důležité Hezký den,

jestli i Vy chcete pomoci napište nám na email . Již z mnohými jsme se osobně setkali a převzali pro mladou maminku dárky, setkání bylo velmi příjemné a děkujeme všem, kdo jste se aktivně zapojil i se sdílením odkazu. Sbírku zajišťuje pro maminku Vozíčkáři Euroregion Nisa o.p.s , s pomocí a nápadem sbírky děkujeme stránkám Český Tarot Dariya Iczková, a Fb charitativní stránky Tadeášek také pomáhá a ostatní. 

Žádné komentáře:

Okomentovat